Blanquefort I.

Zdravíme ze slunné Akvitánie! Máme se skvěle, posuďte sami! :-)

Odlétali jsme večer v pátek, zhruba o půlnoci jsme vypůjčeným autem vyrazili z Paříže do vypůjčeného domu. Cesta strašná, 600 km po přecpané a dost drahé dálnici, každou chvilku zácpa, na benzínkách narváno, čtvrthodinové fronty u automatů na kafe, a to třeba i ve čtyři ráno. Ti lidi tady asi nespí, nebo jsme se možná trefili do nějakého začátku prázdnin, nebo to prostě vůbec nechápu!

Dorazili jsme asi v sedm ráno, na stole coby dar dvě lahve vína (ne, hned jsme je nevypili, i když mě by po té noci nikdo moc přemlouvat nemusel) a nějaké sušenky. To víno, jak jsme později zkusili, bylo asi dost luxusní, fakt dobrota. Dům krásný, takový typicky francouzský, pocitově hrozně velký, asi jako ten náš a ještě celá půda přenesená o patro níž a přilepená jako další přízemní křídlo. Zjevně také postupně rekonstruují, jedna koupelna luxus, druhá… no, řekněme „původní“. :-) Kromě toho tu máme na starost přítulného a pěkně živeného kocourka Pepitta.

Dopoledne jsme prospali, aspoň já, vstal jsem snad ve dvě. Chtěli jsme prozkoumat okolí, ale Máťa trval na moři. Tak jsme jeli 50 km do Le Porge Océan. Nádherná nekonečná atlantická pláž s velkými oceánskými vlnami, ráj na zemi. Líbilo se nám tam tolik, že druhý den jsme nic nevymýšleli, a jeli taky tam.

Třetí den trošku civilizace a kultury: Vyrazili jsme na Dune du Pyla, největší písečnou dunu v Evropě. Vysoká je 107 m a je to slušnej krpál, obzvlášť když se na ni jeden drápe tím sypkým písečkem. Duna vzniká navíváním písku z mořského pobřeží. Ačkoliv se jedná o chráněnou oblast, poslední dobou duna ohrožuje vnitrozemí. Rozšiřuje se rychlostí 5 metrů ročně (což znamená 15 000 m2 lesa) a již pohltila několik cest a budov. Vylezli jsme na vrch a pak seběhli na druhou stranu na pobřeží, kde jsme si zaplavčili. Pak zas celých těch 107 m vzhůru a během pár sekund po prudké stráni dolů. Pod dunou jsme si dali kebab, hranolky a pivo a bylo nám fajn. :-)

Dnes nás Lůca vykopala z pelechů už po deváté (místo obvyklých 10-11h) a jelo se zas do Le Porge Océan. Hned po našem příchodu vrcholil příboj, vlny větší než já, pěkně jsme si zablbli. :-)

To je zatím vše, další report zas za pár dní. Popisky k fotkám snad ještě nějak doplníme. Kromě všech těch výletů samozřejmě poctivě běháme. Lůca sice ještě pořád nepochopila (nebo spíš odmítá pochopit), že to není dovolená, ale běžecké soustředění, ale snaží se s tím vyrovnat, jak jí jen síly stačí. A že jich po dni na pláži moc nezbývá! :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[2] - komentáře k Blanquefort I.

Napsat komentář

  

  

  


− 1 = 7

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

O následujících komentářích chci info na e-mail. K odběru se mohu přihlásit i bez přidání komentáře ZDE.

Přidat ke komentáři JPG obrázek