Rekonstrukce část II. – podkroví – den čtvrtý

Přibyla příčka mezi obývákem a ložnicí a kuchyní a koupelnou, pokračovaly zateplovací práce. Vše vypadá moc pěkně a čistě udělané. Spokojenost. Ještě si dělám hlavu s budoucí barvou podlahy, vzhledem k tomu, že veškeré palubky na stěnách a stropu a některé trámy budou bílé, bych chtěla podlahu hodně světlou, asi šedou. Firma Osmocolor, potřebovala bych […]

Rekonstrukce část II. – podkroví – den třetí

Hodně to pokročilo. Už stojí některé příčky mezi pokoji, zateplují se stěny, včera přibyla tři střešní okna. Štítová stěna už dostala sádrokarton. Naše kočky tu pochodují a zmateně mňoukají, protože už nepoznávají svá stará zákoutí a pelíšky… No, dostanou nové pelíšky

Rekonstrukce část II. – podkroví – den prvý

Parta 5 lidí nastoupila a dala se do práce. Vynikající truhláři. Nástup 7:00 – odjezd kolem 18:00. První krok – obroušení původních trámů, které budou vidět. Stavba konstrukce na zateplení – minerální vatu, pokládka stropních palubek.

Rekonstrukce část II. – podkroví – den nultý

Den před vypuknutím rekonstrukce – než přijede parta truhlářů z Moravy. Příčky jsou pryč, zameteno – parket volný

Rekonstrukce část II. – podkroví – původní stav

Takhle a podobně vypadala půda posledních 5 let, pořád jsme se nemohli odhodlat do toho praštit a začít s rekonstrukcí. Až letos se to nějak podařilo a tak jsme začali uklízet. Nejdřív jsme museli vyklidit polovinu půdy na druhou polovinu, která zůstane tak jak je. Na fotkách je už vyklizený stav, pryč musely ještě příčky.

[…]

Rekonstrukce část I. – koupelna

Původní koupelnu jsme dělali ve spěchu před 6 lety v rámci rekonstrukce celého domu. Vedle rohové vany bylo stále připraveno místo pro infrasaunu, kterou jsme ale vybrali a s konečnou platností zabudovali až teď – konečně

[…]

Silvestr na Bobkovně

Některá děvčata se posmívala fotkám z hasičské merendy, nevím nevím, bude-li jim do smíchu i teď…

Další fotky z pětin

Pavel k nám konečně dokutálel CD se svými fotkami, tak si užijte! Bohužel jsou fotky zpřeházené, Pavle, chtělo by to na tom postprocesingu trochu zapracovat !!! Aspoň nemazat EXIF…

Máťa slavil pětiny!

A bylo to velké a divoké, tak je tu tentokrát více fotek, než obvykle. Zhruba půlku fotila Terka.

Rekonstrukce – další příčka padla

Prostor se ještě otevírá, pro srovnání mrkněte třeba na předposlední fotku zde. Přidal jsem pár vzpěr, uklidil si cestu pro případný útěk, vrazil si do paty hřebík, a pak už to šlo ráz na ráz.

Maminka nakupovala

Lůca se s vervou zakousla do Aukra a v aukcích vybojovala chaloupce několik drobných, ale dyzajnově výrazných vylepšeníček.

[…]

Zeta, kuchyň a Máťa

Bohužel není čas se tu nějak rozepisovat, spěcháme na rodinnou oslavu všech těch našich březnových svátků a narozenin, tak jen další galerie. Zetě se líbí na chaloupce, Terce se líbí Zeta, Lůce se líbí kuchyň a Máťovi se líbí na nočníku. A mě se líbí, že se všem všechno líbí.

Jarní novinky

Tak si zítra (ve středu) odpoledne jedeme pro Zetu. Poslední fotky štěňat z vrhu „Z“ jsou k vidění tady a tady. Pěkní medvídci. Už se moc těšíme.

[…]

Podlahy a vůbec…

Pustil jsem se do zbytku podlah a snad se to rekonstrukční martýrium už konečně chýlí ke konci. Nakonec ještě koupit a složit kuchyňskou linku a Lucinka si může začít balit hadříky a kočky do krabic.

[…]

Podlaha a karneval

Připravil jsem krátkou animaci vypovídající především o tom, jak mučím ženu a dítě prací, zatímco já si jen tak fotím.

[…]

A topíme!!!

Tento víkend nám přivezli peletkový kotel OPOP. Vypadá krásně! Celý červený, moderní, s impozantním zásobníkem na peletky a průhlednou trubicí, kterou se do kotle ty peletky sunou. Zajímavé A hlavně funguje! Za hodinu po zažehnutí bylo v celém domě teplo, že se dalo chodit v tričku, dokonce i já zimomřivec jsem začala prosit o zmírnění […]

Zedník

Pozvali jsme si zedníka z okolí, má sice své mouchy, ale pracuje jinak celkem dobře. Za zatím 4 dny stihl sbíječkou zbavit ještě nějaké části starých omítek, nahodit jádrovou i sanační omítku, zbývají dodělat štuky. Zedničina je teda pěkná fuška, nechtěla bych být zedníkem!

Takže začínáme: kuchyň

[…]

Dřevíčko voňavý

Souběžně s omítkami, se kterými bojoval odborník, jsme začali v ložnici neodborně tvořit novou podlahu.

[…]

Ticho před bouří

Už přes týden se nic moc dál nedělo. Ticho před bouří.

[…]

Kuchyň (prolog)

Tak nejdřív, nejdřív musím vám všem, kdo nás tu navštěvujete, popřát všechno nejlepší do nového roku. Ať se vám vše daří podle vašich nejoptimističtějších prognóz! A ze všeho nejvíc vám, věřte mi že upřímně, přeju hodně pevného zdraví. Budete ho, na tu hromadu práce, co nás čeká, potřebovat.

[…]